Cestování do zahraničí a cestování autem

Plánujete dovolenou do zahraničí a nejste si jistý, zda a za jakých podmínek můžete vycestovat se svým čtyřnohým miláčkem? Bude záležet na tom, jakou zemi chcete navštívit.

Cestování se zvířaty z České republiky do Velké Británie, Irska, Švédska a Malty více

Cestování se zvířaty z České republiky do ostatních členských států EU, zpětný návrat a dovoz zvířat z těchto států více

Zpětný návrat a dovoz zvířat do České republiky z vyjmenovaných třetích zemí více

Zpětný návrat a dovoz zvířat do České republiky z ostatních třetích zemí více

Budete-li potřebovat více informací, tak se podívejte na stránky Státní veterinární správy České republiky (www.svscr.cz)

Pes v autě
Zákon na téma pes v autě, paragraf 52 „Přeprava nákladu“, odstavec 5 říká: “Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích“. Obecně srozumitelné znění tohoto zákona však nesděluje, co pro onu bezpečnost při přepravě svého psa v autě máme učinit a tak je při silniční kontrole posouzení na policistovi.
Reálnou šanci na splnění zákona, ale především pro opravdový přínos bezpečnosti přepravy psa v autě máme při používání bezpečnostního autopásu pro psa, automříže nebo přepravní autoklece. Universální autosítě může pes prokousat, obvykle se nedají pevně ukotvit a proto slouží spíše jako vizuální zábrana.