štěkání

Ivanah (bez ověření) | 16. Září 2014 - 14:49

Dobrý den,jak víte máme Bertíka od Vás.je moc chytrý ,šikovný a nebojácný.
V posledním roce(asi jak dospívá),štěká na ostatní psy.Vím,že čivavy jsou statečné,nikoho se nebojí,ale Bertík začal štěkat skoro na každého pejska.Já se ho snažím uklidnit,ale Bertík je jako by v transu.Nevidí neslyší...Chodíme do výběhu ,kde jsou někdy i velcí psi.Oni jsou klidní,zato Bertík ne.Na mé povely v tu chvíli nereaguje.Tak jsem si dnes řekla,že mu prostě dám náhubek,když bude štěkat.Třeba ho to odradí.Poradíte mi?

Re: štěkání

Zkuste nějaký cvičák.

sabina (bez ověření) | 5. Březen 2015 - 19:38

Mám tři čivavy a také mají tendenci štěkat na každého velkého psa, kterého potkají. Jediné co pomáhá je zaujmout je dříve než se rozštěkají. Zpočátku jsem se musela postavit před ně a donutit je, aby se dívali na mě. Když zůstali klidní, dostali odměnu. Dokážu je teď uklidnit pokud vidím velkého psa předem. Pokud nás nějaký překvapí, tak mám zase bláznivou hlasitou smečku.

Anonym (bez ověření) | 30. Září 2014 - 23:13

Dobrý den,
co je důvodem, že začal Bertík štěkat na jiné psy se těžko bude hledat odpověď. Kdyby to dělal od začátku, tak by mohla být chyba ve výchově. Ve vašem případě se to nedomnívám. Těžko říci, proč na sebe upozorňuje štěkáním, zda to je obrana nebo reakce k bližšímu kontaktu, či jen vnímání konkurence?

J.W.

Anonym (bez ověření) | 16. Září 2014 - 15:19

Mám pocit,že Bertík chce ukázat ,že je ON dominantní.Ve výběhu většinou na pejsky nějak nereaguje.Zdá se mi,že ty větší mu asi nejsou "sympatičtí",prostě je nemusí.Jinak si myslím,že to bude obojí... obava a nadřazenost.Teď mi jde o to,jak tomu trochu zamezit.

Ivanah (bez ověření) | 16. Září 2014 - 17:09