Sípavý kašel, bušení srdíčka, záchvaty

Eva Lipová (bez ověření) | 17. Září 2014 - 22:47

Dobrý den, nevím si již rady.
Naší čivavce je 11 let. Cca před 6ti měsíci se u ní objevil kašel, který je čím dál častější a sípavější (dlouhý, táhlý, po urputnějším vykašle). Mám z něj skoro pocit, že by to mohlo být i od žaludku. Kašel byl zprvu např. jen po ránu. Nyní přetrvává po celý den, někdy ji to i vzbudí. Do toho ji začalo tlouct srdíčko, že je to slyšet i na 2 metry. A úplně nejhorší jsou podivné záchvaty, při kterých se zhroutí k zemi, někdy sebou škube, kulí očka, různě se přetáčí, nebo se jí křečovitě rozjedou nožky. Trvá cca 10 vteřin, ale je čímdál častější. Dříve jednou měsíčně, nyní několikrát denně. Do toho trpí chronickou bolestí kloubů, má vyhřezlou plotýnku. Užívá různé léky na bolest. Přesto by to vypadalo, že záchvaty jsou od bolesti, injekce proti ní jí sníží množství záchvatů. Z neznámých příčin má vypadanou srst na třetině zad a stále ubývá.
Užívá pastu proti močovým kamenům.
Již jsme byli u 3 veterinářů (vč. nemocnice) a nikde na nic nepřišli. Sono, EKG, 2x krevní odběry (lék na štítnou žlázu), poslechově lehká aritmie, rentgen srdce. Vše v nějaké normě. Jsem zoufalá, nevím jak jí pomoci. Máme ji trošku větší, má 4 kg a je hubená. Je možné, že by to bylo stářím? Nenapadá Vás, co by to mohlo způsobovat? Epilepsie si myslím, to není.

Re: Sípavý kašel, bušení srdíčka, záchvaty

Dobrý den,
je moc líto, že Vaše čivavka má ve svém věku již tolik zdravotních problémů. Věk 11 let není zas tak u čivavy vysoký, aby měla stářím tolik zdravotních problémů. Jsou ale i výjimky. Očividně z Vašeho popisu je jasné, že tam je již několik diagnóz. Popisovaný stav záchvatů by mohlo způsobovat nádorové onemocnění v hlavě. Nevím, zda bylo již také toto vyšetření provedeno. Jelikož píšete, že stav má opakující se a z intenzivňující se tendenci, tak to tomu nasvědčuje. Nádor může vyvolávat Vámi popisované záchvaty. Podávané injekce snižují do určité míry intenzitu záchvatů, ale z dlouhodobého hlediska se stav nebude asi zlepšovat. Zaměřil bych se tímto směrem. Prognóza však nebude už moc optimistická, vzhledem ke všem diagnozám a věku.
Přeji Vám, aby měla Vaše čivavka co nejméně bolestí a důstojný život.
J.W.

Anonym (bez ověření) | 18. Září 2014 - 7:15

Re: Sípavý kašel, bušení srdíčka, záchvaty

Čivava je v tomto případě jen rozrušená.

sabina (bez ověření) | 3. Březen 2015 - 16:25