zurive stekani na ost.psy, nesnesitelnost s ostatnimi psy

pavla (bez ověření) | 6. Listopad 2014 - 8:56

Dobry den, mame jiz dva roky fenku civavy, ale mame problem, ze steka na vsechny psy, at je maly, velky, fenka, pes a to uplne zurive a dalsi vec, nesnese se s zadnym jinym pejskem, porad na neho utoci a dokonce ho i kousne. Kdyz je od ni daleko je klidna, ae pokud je bliz je zle. Prijde mi, jako kdyby neznala psi rec tela, muze to byt tim, ze vyrustala s 11 letou fenkou pudla?? A pozor, s tou si hraje, behaji a vsechno. Dekuji za odpovedi

Re: zurive stekani na ost.psy, nesnesitelnost s ostatnimi psy

Dobrý den,
rozumím Vašemu dotazu. Vaše čivava je zvyklá pouze na jednoho parťáka a tím je fenka pudla. To je pro ní jediný akceptovatelný pes, se kterým může mít přátelský život. Vaše čivavka je poznamenaná pravděpodobně nedostatečnou socializací z jejího období štěněte, kdy měla nedostatečný kontakt s jinými psy.
Bohužel se s tím nic nedá již dělat. Pokud by jste se i přesto nyní snažila docílit změny jejího chování, tak to bude mít opačný efekt. Budete tím jen Vaší fenku více stresovat a její projevy budou stále stejné, ne-li horší.
Budete-li chtít rozšířit svoji domácí smečku o nového čtyřnohého parťáka, tak je to možné, ale určitě přijmout pouze štěně a to s dobrými povahovými rysy, aby se to dalo dobře skloubit s naturou Vaší čivavky.

Přeji pěkný den.
J.W.

Anonym (bez ověření) | 6. Listopad 2014 - 9:58

Re: zurive stekani na ost.psy, nesnesitelnost s ostatnimi psy

V tomto případě bych volila cvičák.

sabina (bez ověření) | 4. Březen 2015 - 16:48