Mléko u kastr,.čivavy

Barbora Cajthamlová (bez ověření) | 30. Listopad 2014 - 17:37

Dobrý den, prosila bych o Váš názor.... mám doma cca pětiletou čivavu ( ne od jejího narození ale zhruba od tří let), původní chovatelka byla "podivná" osoba. Nyní se nám poprové stalo, že ji po stisknutí z cecíků vytéká mlíčko. Fenečka má být vykastrovaná, na bříšku má i malou jizvu. Dr. ke kterému chodíme nasadil antibiotika a octové obklady, to nepomohlo - doporučil druhou dávku a to já nechci. Požádala jsem o nezávislý názor dalšího Dr. a ten mi doporučit finančně náročné krevní testy zda je přítomen vaječník či zbytek v těle čivavky a následně dle výsledků případné otevření a nalezení vaječníku. Mám strach, protože mám za to že mi předchozí majitelka říkala že má slabé srdíčko. Nevíc každé uspávání je velké riziko. ....Cecíky nemá nalité nějak moc, jen teplé bříško a až po zmačknutí se objeví malé kapičky. Nevím si rady. Myslíte, že to ji tvorba mléka bolí a zatěžuje.... případně může dojít kě zdravotním komplikacím.... Děkuji za názor. Bára Cajthamlová

Re: Mléko u kastr,.čivavy

Je možné že ji to zatěžuje. To se stává u čivav které nikdy neměli štěňata. Určitě s tím běžte k vetovi aby něco diagnostikoval. Pak bych doporučovala bachovi ESENCE.

Případně vám tady dávám recept jak udělat antistresové kapky:

Natrhejte ŠALVĚJ a LEVANDULI a dejte to do horké vody a luhujte 24 hod. Pak to dejte do stříkačky a čivavě podávejte tak 1 dc l.

sabina (bez ověření) | 6. Březen 2015 - 14:50

Re: Mléko u kastr,.čivavy

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že váš doktor nasadil antibiotika, tak tam je pravděpodobně diagnostikován zánět, který se musí léčit pouze antibiotiky. V rámci podpůrné léčby se mohou dělat obklady s octem, ale spíše osvědčenější je přikládat chladný tvarohový obklad na mléčné žlázy, který uvolní a vytahuje mléko. U vykastrované fenky, která má již min. 2 roky a déle po kastraci, by se neměl tento problém vůbec s mlékem objevovat. Doporučené vyšetření druhým lékařem je na místě vhodné, aby se zjistila skutečná příčina. Je zde velká pravděpodobnost, že kastrace nebyla 100% úspěšná a do budoucna revize bude vhodná. Narkóza je vždy roziko, ale bude-li použitá citlivá inhalační narkóza, tak se riziko velmi snižuje. Součástí revize je předoperační vyšetření, kde by měl lékař vyhodnotit i srdeční činnost, zda se Vámi uváděná informace zakládá na pravdě. Původní chovatelka mohla říci cokoliv, ale realita může být jiná.
Tvorba mléka u nekojící feny, kde je již zánět, představuje zdravotní riziko a lokální bolestivost dle úrovně stádia zánětu může způsobovat bolest. Být já na vašem místě, tak bych druhou dávku antibiotik podstoupil. Pokud jste příznivcem homeopatické léčby, tak zle podávat Lachesis mutus 30ch. Tím určitě neublížíte.
Přeji brzké uzdravení Vaší fenečky.
J.W.

Anonym (bez ověření) | 30. Listopad 2014 - 18:17