sexuální chování čivavy

Zdenka (bez ověření) | 27. Únor 2015 - 9:54

Dobrý den,
naší čivavce - pejskovi je rok a pár měsíců. cca ve 2 měsíci si oblíbil jednu hračku kterou od té doby často obskakuje. Někdy má období že dokáže s plyšákem ,,kopulovat" i celé hodiny. Poslední měsíc je to ale horší. S plyšákem to dělá skoro celý den a celé hodiny, když mu plyšáka vezmeme, neustále kňučí, musí ho mít pořád u sebe. Chci se zeptat jestli je jeho chování v normální,co bychom měli udělat, případně jestli by byla vhodná kastrace...

děkuji Zdenka

Re: sexuální chování čivavy

Zdravím Vás,
Vámi popsané chování pejska je zcela normální. Tento projev je i u fenek. Dochází tam z jejich strany k silné fixaci na jednu věc, většinou to je plyšová hračka a ta je jimi k tomu používána. V okamžiku, když jim tu hračku odeberete, tak smutní, hlídají si většinou místo, odkud ji vidí a dožadují se různými způsoby o navrácení dané hračky. Někdy dochází k oblibě max. 2 hraček, které jim k tomu poslouží. Délka nežádoucího projevu s mini pauzy může trvat i více hodin.

V tomto případě lze pouze provést kastraci a tím se minimalizuje tento projev, případně i zcela přestane být prováděn.

Pěkný den.
J.W.

Anonym (bez ověření) | 27. Únor 2015 - 10:04

Re: sexuální chování čivavy

děkuji za odpověď, pokud je to normální a pejskovi to nijak neubližuje, předpokládám že kastrace nutná není..

Šlo nám jen o to, aby se nějak netrápil,že nemá samičku. Často skáče na plyšákovi tak zuřivě,a pak to dlouho vydýchává, jako by ho měla ranit mrtvice..

Zdenka (bez ověření) | 27. Únor 2015 - 10:26

Re: sexuální chování čivavy

Já bych to řešila tak že bych mu sehnala fenu protože kastrace je podle mě blbost a pro psa utrpení a ztráta svobody.

sabina (bez ověření) | 3. Březen 2015 - 16:14