Bertík

Ivana (bez ověření) | 1. Březen 2015 - 12:28

Dobrý den,jak víte ,máme od Vás Bertíka.Máme ho moc a moc rádi.Myslím si,že je trochu smutný.Připadá mi ,že si stále chce hrát.My si s ním hrajeme,ale asi málo.Napadlo mně ,že bych mu pořídila kamaráda.Našla jsem si čivaváčka 2 roky starého.Už jsem si pro něj měla jet,ale jsem závislá na synovi,který má auto.Pejsek má stejně jako Bertík asi 4 kg,je mazlivý,... prostě trochu druhý Bertík.Píši Vám proto,že se chci poradit,jak pejsky co nejšetrněji seznámit.Štěně jsem nechtěla.S tím by si Bertík nehrál.Prosím, můžete mi poradit?
Holečková

Re: Bertík

Zdravím Vás,
pamatuji si na Vás i na Bertíka! :) Myslím, že stálá přítomnost kamaráda u Bertíka může být ku prospěchu věci. Jen bych byl na Vašem místě hodně opatrný s výběrem nového pejska, když nechcete štěně. Sladit životy dvou dospělých psů může naopak někdy být mnohem složitější. Hlavně nebudete znát dobře náturu toho nového a v tom je veliké riziko.

Seznamování bych nejdříve začal na neutrální půdě, nekdě venku. Začít společnou procházkou a tu zakončit u vás doma. Bertík má své teritorium, které si bude s velkou pravděpodobností chránit. Bude muset pochopit s vaší pomocí, že tam nyní budou dva. Každému dávat stejnou péči, aby nezačal jeden na druhého žárlit. První hodiny a dny ukážou, zda budou kamarádi.

Pěkný den.
J.W.

Anonym (bez ověření) | 1. Březen 2015 - 14:32

Re: Bertík

Já vím,že si musím dávat velký pozor.Asi takto jsem si společné seznamování představovala.Také vím,že se budu muset snažit,abych si zvykla na nového pejska a jak jsem se dohodla s majitelkou,řekne mi jaké jsou návyky a chování pejska.Samozřejmostí je ,že bude mít sebou své hračky ,pelíšek a granulky.Pro mně to bude také trochu změna,protože už vím co můžu od Bertíka(který hezky poslouchá) čekat.Nového pejska to budu muset asi naučit.Nevím na co je zvyklý.Takže si budeme zvykat všichni.Ale jak říkám,Bertíkovi je smutno a já jsem pro něj chtěla udělat něco hezkého.Se štěnětem by si nehrál a také i pro nás by bylo štěně asi problematické.Nejsme nejmaldší...Hezký den a děkuji za odpověď

Ivana (bez ověření) | 1. Březen 2015 - 19:43