Pojídání trávy

Mmelánnie (bez ověření) | 9. Duben 2015 - 14:40

Hezký den, včera jsem zastihla svou čivavu jak venku u cesty pojídá trávu. Samozřejmě sem ji od toho hned odtrhla protože u cesty je tráva hnusná. Přišli jsme domů a jelikož mám doma zasazené velikonoční osení čivavka začala o trochu trávy žadonit. Dala jsem jí trávu s myšlenkou že se chce vyzvracet. Ona se na trávu vrhla s takovou chutí až ji všechnu spořádala. Znovu si sedla a upřeně se dívala na osení. Tak jsem jí zas dala. Stejně jako před tím trávu vymetla a zase začala žadonit. To už mi ale připadalo divné. A tak jsem zjistila že nechce jíst nic jiného než trávu protože se nepustila ani do lahodné kapsičky! Večer opět hledala trávu a když jsme šli spát pořád jsem jí kontrolovala jak je na tom. Bála jsem se že mi umře. Na druhý den opět jí jenom trávu. Dá si i salát se sedmikrásek. Dávám jí i lněný olej, kyšku, tvaroh. To jí bez problémů. Dnes zajdu k veterinářce aby mi něco poradila. Nevíte něco o tomto případu??

Re: Pojídání trávy

Budu rád, když zde prosím napíšete, co Vám doporučila Vaše veterinářka. Pojídání trávy je běžné a má to svůj význam pro trávicí trakt. Ve Vašem případě se však už asi jedná o abnormalitu. Děkuji.

J.W.

Anonym (bez ověření) | 13. Duben 2015 - 7:10

Re: Pojídání trávy

Veterinářka říkala že atˇ to nechám tak. Prý to bude jen jeden den. On to ale dělal i druhý den.

Mmelánnie (bez ověření) | 14. Duben 2015 - 12:44