Spaní

Anonym | 27. Prosinec 2016 - 9:45

Dobrý den. Mám měsíční štěně čivaváka a spí se mnou v posteli od prvního dne co jsme si ho přivezli. Neustále mě budí, a proto bych se chtěl zeptat jestli by šlo naučit ho spát v pelíšku. Mohl by být u mě v posteli, ale až pujdu spát, pujde do pelíšku. Problém je v tom, že v něm vubec nechce být. Děkuji za radu.

Re: Spaní

Dobrý den,
předpokládam, že nemáte doma měsíční štěně čivavky. V tomto věku musí být ještě u své matky.
Čivava je velmi společenské plemeno a má ráda lidský kontakt. To platí i při spaní. Škoda, že jste si ji již naučili brát do postele. Může spát vedle postele v pelíšku, ale jen se obávám, že teď se to bude hůře odnaučovat. Resp. se to odnaučí, ale bude na Vás vyvíjet vlastní psycho tlak, kde bude žadonit a chtít do postele. Bude to záležet jen na Vás, jestli budete mít dost síly to překonat. Doporučuji Vám vyhodnotit situaci i ve vztahu k budoucnosti, kde chcete, aby Váš čivavák spal. Bude-li to místo v ložnici u postele, tak začněte ihned se změnou. Bude-li to v jiném místě v bytě, tak již nyní přemístit pelíšek a nechat ho tam spát. Bude zajisté kňučet a dožadovat se své postele, ale Vy musíte být bezkompromisní s vážným výrazem v hlase a dále se ho nevšímat. Uvidíte, že to pujde. Držím palce!

Přeji pěkný den
J.W.

Anonym (bez ověření) | 27. Prosinec 2016 - 9:56