stene

Iveta Asnikova (bez ověření) | 21. Listopad 2017 - 10:30

Dobry den narodilo se nam od nasi civavi ktera je malinka vazi 1,60 kg jsou ji 3 roky ma prvni stenatko. Cekala dve jedno se narodilo mrtve druhe malinke vazilo 57g nebylo jeste cele osrstene bylo predcasne narozene fenka se stara dobre dnes mu je 22dni a fenka ma malo mleka tak se snazime prikrmovat ale namem zadne zkusenosti stenatko mi to jazyke vyhazuje ven a nesaje mi to z lahvicky skousela sem to i z talirku a taky nic takze se chci optat muzu uz mu dat k jidlu treba mlete maso s ryzi rozmixovat jako kasi nebo tak neco kdyz mi nechce susene mleko nebo co mam delat ted uz vazi z 57g - 206g. Dekuji za odpoved nashledanou

Re: stene

Dobrý den,
můžete začít určitě příkrmem. Doporučuji dávat kašovitou stravu v menších dávkách.
Můžete podávat jídlo vlastní výroby, kam lze přidávat i trochu sušeného mléka. Neobávejte se vyzkoušet podat také čistý (neochucený) pribiňák. Po jednom měsíci také zkuste dát i čistý tavený sýr. Potřebujete posílit malé tělo štěněte vápníkem. To samé dopřejte i dospělé fence. Nám se osvědčilo podávat fence po porodu tekutý vápník, který ona předávala ihned přes mléko štěňatům. Štěňátko nebude chtít na začátku příjímat nový druh stravy. Budete muset např. ten pribinák dát přímo do pusy, aby štěně trochu polklo. Parkrát to musíte zopakovat a pak samo štěně zjistí, že to je dobré a přejde na novou štěněčí stravu. Samozřejmně ale bude chtít nadále mléko po fence. To časem přestane. :-)

Nám se krmící lahvička moc také neosvědčila. Do budoucna určitě nutno zvážit, zda je vhodné Vaší fenku ještě připouštět.

Držím palce, ať se má Vaše štěňátko čile k světu!

J.W.

Anonym (bez ověření) | 21. Listopad 2017 - 10:59