čivaváček 8 roků

Jana Černovská (bez ověření) | 10. Únor 2018 - 9:26

Dobrý den, můj 8letý čivaváček je poslední dobou smutný, divný..prostě to není on. Pan doktor po vyšetření zjistil srdeční vadu a tak dáváme týden "prilium". Nejdřívě teda antibiotika a analgetika neboť ho evidentně bolel pravý bok a záda. po týdnu nasazen lék na srdíčko. První den hned po 1. dávce a následném krmení vše vyzvrátil. Pak 4 dny vše OK a pátý den opět vše vyzvrátil.
Nemáte zkušenosti , zda je to po léku nebo po granulích. Neboť shodou okolností jsem začala dávat namísto Royal Canin nové krmení K9 pro čivavky. (Royalky jsou prý nyní velmi nekvalitní a tak chci dávat to nej nej..)
Před rokem mu zemřela (čivaváčkovi) maminka a od te doby je vlastně čím dál divnější....
Děkuji za případné rady...zkušenosti.
Jana

Re: čivaváček 8 roků

Dobrý den,
ve Vašem případě těžko říci, co je skutečnou příčinou změny stavu chování Vašeho čivaváčka.
Jedním z faktů je ten, že podávaný lék Prilium může vyvolat zvracení. Tento jev se u tohoto léku občas vyskytuje.
V souhře ale času může být i důvodem změna granulí. Pokud byla změna provedena ze dne na den, tak je to možné. Doporučuje se při změně granulí promíchat v poměru 1/1 granule a ty podávat cca týden a pak už jen podávat nové. Tím se můžete vyvarovat případným zažívacím problémům.
Zmínila jste ale také, že byla diagnostikována bolest boku a zad. Zde je nutné také posoudit, zda se jedná o nějaké onemocnění pohybového aparátu, který také může mít významný vliv na jeho současnou vitalitu.
Doporučuji zdravotní stav dále konzultovat s ošetřujícím lékařem. Případně pokud máte pochybnosti o postupu léčby, tak vyhledejte ještě nezávisle dalšího veterináře, ať máte jistotu, že se dostává Vašemu čivaváčkovi to nejlepší, co je možné.
Držím palce, ať je váš čiváváček brzy v takové kondici, jako byl dříve.
J.W.

Anonym (bez ověření) | 10. Únor 2018 - 10:23