poridila jsem si civavu

Anonym | 19. Listopad 2011 - 19:00

dobry den mam dotaz mam doma stenatko a to porad smutni a teskni papa uplne malo granulky sice hodne pije ale i tak se mi to nelibi nemam zadne zkusenosti s tim to malim pejskem koupila jsem i hodne hracek beru ho vsedu sebou ale porad teskni uz nevim co dal snim mela bych jsi poridit jeste jednoho chlapecka? myslite ze to pomuze? zachvili mi konci dovolena a bojim se ho nechat doma sameho

Re: poridila jsem si civavu

Dobrý den,
pořizovat si hned druhého pejska nevidím jako rozumné. Předpokládám, že Vaše štěňátko mělo v okamžiku odběru od chovatele alespoň 8 týdnu. Pokud ne, tak tesknění je na místě a Vy se budete muset snažit mu dát v počátku maximum Vaší péče a lásky.
Krmná dávka granulí u malé čivavky je velmi malá. Pokud jich alespoň trochu za den zbaští, tak to je dobré znamení. Tím, že vodu pije, tak bych asi neměl moc velké obavy. Sledujte jeho váhové přírustky, ať máte větší jistotu, že je vše OK.
Už teď se ho snažte nechávat nějakou dobu osamotě, aby nebyl na Vás plně fixován a začal si zvykat na okamžiky, kdy bude sám. Nebojte se! V okamžiku, kdy odejdete, tak možná bude chvílit smutnit, ale po chvilce přestane a bude spát. Nechte mu k dispozici nějaké hračky, aby se případně zabavil.
Držím Vám palce, ať to dobře dopadne.

Pěkný den.

J.W.

Anonym | 19. Listopad 2011 - 19:32