Další čivavka

Re: Další čivavka

Dobrý den,
pokud budete chtít mít jen jednou štěňátka, tak to raději doporučuji si pořídit jako druhou spíše fenečku a pak využít k nakrytí nějakého pejska z Vaší blízkosti.
Uhlídat se to jinak většinou dá. Pokud máte třeba možnost dokonce k oddělení pejska od fenečky v tom nejkritičtějším období nakrývání, např. že dáte pejska na tzv. dovolenou k němu z rodiny, tak to je super. I v jednom bytě se do uhlídat, ale je to náročné! I nám se to někdy nepodaří uhlídat.
Právě teď máme osobní zkušenost s naší Ejmi. V lednu hárala, po celou dobu byla oddělená od Ričiho. Ke konci hárání, jsem je dal vždy na chvíli k sobě, abych zjistil, jak se ona bude k němu chovat, zda si ho ještě připustí k tělu nebo ne. Onen den už od rána na něho agresivně vrčela a útočila na něj. To je znamení, že má po hárání a jeho už nepřijme. Super, tak celý den jsem je už nechal společně. V průběhu dne mu dávala několikrát Ejmi najevo, že už teď nemá zájem. Byl jsem rád, že se nám je podařilo uhlídat a že není Ejmi nakrytá. Bohužel ale při posledním volném venčení v 10 večer na zahradě došlo ke spojení. Tak že celá téměř 14 denní snaha o nenakrytí byla asi zbytečná. Za 2 týdny pojedu na sono a ukáže se, jak to bylo úspěšné. Myslím si, že na 99 % je v tom.
Antikoncepce je také možná, ale pokud chcete mít v budoucnu štěńátka, tak ji já osobně moc nedoporučuji.

Pěkný den.

J.W.

Anonym | 9. Únor 2012 - 7:56

Re: Další čivavka

Děkuji za odpoveď.

Anonym | 10. Únor 2012 - 13:38