Uši

Re: Uši

Uši se staví ne tak brzy jako vám je možné že se to takhle bude na pejskovi projevovat.

sabina (bez ověření) | 6. Březen 2015 - 18:03

Re: Uši

Zdravím chovatelé čivavek. Máme skoro 4 měsíčního čivaváčka Willyho a krásně mu stály po 2 měsíci obě uši, ale před týdnem mu jedno spadlo a už mu nestojí-nevíme proč a co by za tím mohlo vězet. I s tím spadeným jedním ouškem je moc roztomilý věříme, že se to časem spraví. Nemáte někdo s tímto nějaké zkušenosti? Děkuji za případné odpovědi.

Anonym (bez ověření) | 29. Červenec 2013 - 17:50

Re: Uši

Dobrý den,
ve 2 měsících uši stát nemusí. Případné obavy jsou nyní předčasné. Pokud měla fenka ve vrhu více štěňat, tak uši převážně nestojí. Jsou většinou z 1/2 postavené. U méně početných vrhů ve 2 měsících téměř uši stojí.
Uši nyní nepodlepujte a nechte jim cca do 4-5 měsíce volný průběh. Zaměřte se na kvalitní stravu a vitamíny. Doporučuji pro lepší postavení uší podávat štěněti "Liquid Calcium". Postačí 1x denně na piškot nebo zamíchat do nějakého krmení. Při podávání Calcia sledujte štěněčí stolici. Bude-li řídká, tak snižte podávané množství Calcia.
Dlouhosrstá čivava může mít ve vrhu krástkosrstá štěňata a to platí i naopak. Většinou k tomu dochází zpravidla, když jsou rodiče jeden krátko a druhý dlouhosrstý. Je to genetická záležitost. Může se to přenést i z nějakého předchozího "kolene". V praxi to tedy znamená, že když necháte nakrýt krátkosrstou fenku krátkosrstým pejskem, tak může být ve vrhu dlouhosrsté štěně. Nám se tedy zatím vždy narodila dlouhosrstá štěňata.

Pěkný den.

J.W.

Anonym | 16. Srpen 2012 - 9:08

Re: Uši

Děkuju moc za radu:) a ten Liquid Calcium se koupí ve zverimexu nebo u veterináře ? určitě bych ho koupila:)

Anonym | 16. Srpen 2012 - 11:43

Re: Uši

Onen přípravek lze koupit i volně v chovatelských potřebách, případně lze koupit i přes různé webshopy.
PS. ať Vám ouška brzy stojí :-)

Anonym | 17. Srpen 2012 - 15:26