Nový pejsek

Anonym | 20. Srpen 2012 - 19:44

Re: Nový pejsek

Dobrý den,
nelze jednoznačně říci, jak se bude situace u Vás s pejskem vyvíjet. Jak se bude štěně chovat k jiným lidem, tak to už je trochu dáno od chovatele, jestli u něho probíhala socializace tak, jak by měla. Zda vyrůstalo první 2 měsíce štěně s dostatečnou péčí a láskou. Pokud by tomu tak bylo, tak by jeho chování mělo býti přátelské. Určitě nesmíme ale opomenout, že pokud máte doma štěně 3 dny, tak si ono musí také zvyknout především na svého nového páníčka a musí najít v novém prostředí své místo, kde získá pak jistotu a bude se pak chovat také jinak.
Rozhodně nedoporučuji novým majitelům štěňat, aby se v prvním týdnu stalo štěně středem pozornosti pro všechny příbuzné, známé a další návštěvníky. Natož ještě aby se v prvním týdnu, kdy se aklimatizuje na nové prostředí a na lidi, tak aby dokonce bylo bráno do jiných míst na návštěvy! Pro štěně to je stresové a má pak určitě zmatek v tom, kam vlastně patří. Nelze se pak divit, že vrtí ocáskem, ale pak se ohradí vrčením. V prvním týdnu je jen základ, aby se naučilo, kde má v novém domově misku s krmením, vodu a pelech. To už je dost úkolů, aby to zvládlo.
Všeobecně čivava je velmi kontaktní plemeno, které nepatří mezi ty vrčouny. Mějte s vaším štěńátkem trpělivost a třeba se můžete zkusit zamyslet, zda nedošlo i z Vaší strany k některým unáhleným krokům. Myslím to samozřejmě v dobrém a držím Vám palce, ať je vaše čivavka dle Vašich představ a ona má u Vás báječný život. :-)

J.W.

Anonym | 20. Srpen 2012 - 20:40