Máme 3měsíční štěňátko

Re: Máme 3měs. Štěňátko

Dobrý den, velmi mne mrzí Vaše zkušenost s prodejcem štěňátka. Pokud průběh prodeje probíhal tak, jak píšete, tak zde není něco v pořádku. Nahrává tomu více věcí. To že nevidíte fenku, nemáte očkovák a dostanete lahvičky do ruky. To je fakt divné!
Jak tedy s tím očkováním? Zkuste, zda nenahmatáte na boku bulku po očkování. Ta se velmi často dělá a za pár dní se sama ztratí. Pokud tam bulka bude, tak bych i tomu věřil, že očkování proběhlo. V opačném případě to konzultujte důkladně s Vaším veterinářem. Ony lahvičky mají mít na sobě lepící štítky, kdy se má část etikety přelepit do očkováku. Paní chovatelka mohla mít ale ve vrhu více štěňat a mohla nechat očkovat jen některé. Už jsem se také setkal s tím, že jeden pan veterinář zápis do očkováku dělal celý ručně a tak pak mohla zbýt lahvička se štítkem volná a ta se Vám mohla dostat právě do ruky. Je ale divné, proč veterinář nevystavil očkovák? Pokud by mu došla zásoba očkováků, tak není problém oočkovat v řádném termínu a dodatečně pak vystavit očkovací průkaz včetně vlepení štítků z lahviček o pár dnů později. To by neměl být snad pro nikoho problém!
Nevím, jak Vám to přesně odprezentovala paní chovatelka, ale požádal bych jí o kontakt na veterináře, který měl očkování provádět. Ověřte si to telefonicky, zda tomu tak bylo.

Anonym | 1. Listopad 2012 - 18:49

Re: Máme 3měs. Štěňátko

To, že Vám neukázala fenku, je dosti divné. Pokud kouše a štěká, tak ji mohla alespoň vzít ona do rukou a ukázat Vám ji na malou chvilku. Pokud mají čivavy vhodné domácí prostředí a je o ně řádně chovatelem postaráno, tak bych neočekával až tak agresivní chování fenky.
Jinak to že čivava štěká, je zcela normální. I naše např. Ejmi je na začátku odtažitá a štěká na návštěvu, ale po chvilce se otrká a je vše v pohodě.

S podlepováním oušek určitě počkejte do 4-5 měsíce. Až po té můžete začít podpořit zvednutí uší podlepováním. Nechte tomu nyní volný průběh.

Důležité také je, zda bylo štěňátko odčervováno? To se totiž také zapisuje do očkováku. Nevím, co Vám k tomu chovatelka také řekla? Štěněčí očkování se provádí v intervalech od 10. dne po narození. Chtějte minimálně vědět, kolikrát bylo odčerveno a jakým přípravkem.

Pokud mi budete chtít poslat fotku, tak mne napište přes „kontakt“ v levém menu webovek. Po té Vám už odpovím z mailu mimo tuto otevřenou diskuzi.

Přeji Vám hodně radosti s novým štěňátkem.

J.W.

Anonym | 1. Listopad 2012 - 18:51