Obojek a postroje

Když přijdete do obchodu a řeknete, že chcete pro čivavu obojek, tak Vám určitě nabídnou obojek pro kočky. Je to možné? Ano, mají pravdu. Velikost je téměř identická, pokud Váš miláček není přerostlý a nemá krk jako jezevčík (to je velmi zřídka).

Již v úvodu názvu článku se zmiňuji o obojku a postroji. Já osobně doporučuji používat postroje. Přeci jenom konstalace stavby těla čivavy je drobnější a tak obojek může neadekvátně působit na drobný krk a čivavám to nemusí být vždy příjemné v tom chodit. Postroje se uchytí na vodítko v horní části zad a tak případná síla ovládání vodítka se rozloží na větší část těla. Postroj je tvořen 4 základními pásy: kolem krku a hrudníku, břišní a hřbetní pás.

Pokud se přeci jenom rozhodnete pro vodítko, tak volte lehký materiál. Na trhu je opět široká řada obojků z různých materiálů. Počínaje nylonem, kožené, se světelným zdrojem, řetízkové, reflexní atd..
Při výběru dbejte na velikost. Všechny obojky jsou nastavitelné na obvod krku, takže prakticky postačí koupit jeden obojek a u něho pak jen už upravovat velikost obvodu.
ob1.jpg ob2.jpg ob3.jpg ob5.jpg ob4.jpg

Postroje se nevyrábí z tolika materiálů. Osobně jsem se setkal s materiálem nylon a jeans. Všechny popruhy se vyrábí s umělou plastovou sponou. Při nakupování Vám stačí velikost "Small".
popruh1.jpg popruh2.jpg popruh3.jpg popruh4.jpg