Pelech

Dnes a denně používané místo ke spánku či odpočinku. Právě proto věnujte velkou pozornost při pořizování pelíšku. Dnes na trhu najdete spoustu možných variant (různé tvary, barvy a materiál). Základní mé doporučení je, nepořizovat pelech pro štěně (ani dospělého psa) z pleteného proutí. To budete mít za pár dnů rozkousané a k tomu může štěně drobnou částici polknout a může se začít dusit a nebo mít pak zažívací problémy.

Látkové pelechy patří mezi oblíbené a praktické. Dají se i vyprat v pračce na 30 °C. Některé pelechy mají na dně vyjímatelnou podušku a snadno ošetřitelnou nylonovou spodní částí.
Obruby pelechů jsou často vyplněny polyesterovou vlnou a to se může někdy pejskům zalíbit a začnou prozkoumávat obsah. To se pak připravte na sněhobílé vánoce v pokoji, kde máte pelíšek.

ph1.jpg ph2.jpg ph3.jpg

Jednou z dalších možností jsou plastové pelechy. Jsou opět velmi praktické na údržbu. Do vnitřní části položíte podložku (látkovou, filcovou deku, z vlny, nylonovou podložku nebo matraci …).
Plastový pelech máme doma a je tedy velmi šikovný. Okraje jsou už tedy okousané, ale pořád drží dobře tvar a plní účel. To že je okousaný, tak to neřeším, protože si tím alespoň naše štěňata pomohla při výměně zubu a také si tím stále masírují dásně. No není to praktické?

pplast.jpg

Někomu se také líbí domečky. Já jeden koupil, ale nepřišel mi zrovna moc praktický. Už ho nemáme. Byl nestabilní a když máte více jak jednoho psa, tak to pak sloužil spíše jako hračka než pelech. Možná pokud máte doma jen jednoho pejska, tak to třeba funguje dobře. Jsou vyrobeny většinou z látky a vnitřní výplň je molitan.

pdomecek.jpg